Паломництво по святих місцях Рівненщини — нотатки, фото та маршрут

Автор: | 4 сентября, 2018

Про дводенне паломництво вірян нашого та Нікольського храмів разом з о. Володимиром по святих місцях Рівненщини. До програми паломницької подорожі ввійшли храми і монастирі Рівненської єпархії УПЦ, а також такі міста, як Рівне та Острог зі своїми місцевими пам’ятками.

Паломництво. 2018 08 24-25

Паломництво 

24-25 серпня 2018 року

Рівне

Отже, подивимось на перелік тих місць, де побувала наша паломницька группа.

  • Музей бурштину.
  • Рівненський обласний краєзнавчий музей.
    В музеї знаходиться чудотворна Дорогобузька ікона Пресвятої Богородиці 13-го століття (оригінал). 
  • Свято-Успенська церква.
    Це — дерев’яна церква, збудована у 1756 р. без жодного цвяха. Більш того, тут служив парафіяльним священиком прот. Михайло Носаль — автор книги «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі».

Паломництво 2018 08 24. Holy Assumption Church. Rivne, Ukraine.

  • Різдва Богородиці жіночий монастир.
    Монастир знаходиться в c. Білівські Хутори, неподалік від м. Рівне. Побудований у 1928 р. архімандритом Мелітоном, який приїхав з Почаївської Лаври. До монастиря віряни часто приїжджають, щоб помолитися біля чудотворного образу Пресвятої Богородиці «Віднайдення загиблих».

2018 08 24 Nativity of the Virgin Women's Monastery. Rivne

  • Свято-Миколаївський Городоцький жіночий монастир.
    Знаходиться неподалік від міста Рівне, у невеличкому селищі Городок. Перша згадка про монастир датується 1516 роком. Тоді князь Костянтин Острозький підтвердив грамотою заповіт своєї тещі. За  ним Городок з присілками Обарів і Хобковщина на Волині і село Вольниця в Глуському повіті з усіма угіддями та прибутками були подаровані обителі. Головна святиня Городоцького монастиря – ікона Божої Матері «Козельщанська», яка перебуває в храмі пророка Іллі. Місцева назва ікони «Милосердна».

2018 08 24-25 St. Nicholas Horodoksky Women's Monastery. Rivne2018 08 24-25 St. Nicholas Horodoksky Women's Monastery. Rivne

  • Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир.
    Цей монастир-фортецю у селі Дермань заснував наприкінці XV століття князь Василь Острозький. Серед управителей монастиря був славетний першодрукар Іван Федорович (Федоров). Головна святиня цього монастиря – чудотворна Казанська ікона Божої Матері (16 ст.). Це — найдавніший список цієї ікони на території України. Також тут є мощі святого цілителя Пантелеймона і чудотворна ікона прп. Федора Острозького.

2018 08 25 Holy Trinity Dermansky Women's Monastery

Острог

В Острозі наші мандрівники завітали до музею книги і друкарства, подивились Острозький замок. А маршрут паломницької подорожі пролягав через наступні святі місця:

  • Богоявленський собор.
    В соборі, побудованому в 15 ст., є ікона Спасителя «Положення в труну», що мироточить.

2018 08 24-25 Epiphany Cathedral. Ostrog

  • Свято-Троїцький Межиріцький чоловічий монастир.
    Зовнішній вигляд монастиря (15-18 ст.) нагадує потужний замок. Про початок монашества в Межирицькому монастирі, заснованому монахами Києво-Печерської Лаври, вперше згадується в літописі після 1240 року. Головною святинею є чудотворна ікона «Житіє подательки» (16 ст.). Ікону князям Острозьким подарував Константинопольський патріарх за активний захист православної віри. 

2018 08 24-25 Holy Trinity Mezhyritsky Monastery

  • Свято-Покровський Гощанський жіночий монастир (17 ст.).
    В монастирі можна прикластися до чудотворних ікон «Заставська» і «Не ридай Мене, Мати».

Всі фотографії, зроблені під час паломницької поїздки, за посиланням >>>

Маршрут

 

Добавить комментарий