Чудотворні ікони Божої Матері — з України до Польщі

Автор: | 13 июля, 2017

Багатьом віруючим в Києві та в Україні відома благодійна виставка «Україна – дім Пресвятої Богородиці», яка функціонує з 11 травня 2016 р. в межах благодійного проекту «Наша Лепта», що діє при храмі святителя Миколая Чудотворця при 17-й лікарні м. Києва. За цей час відбулося багато визначних подій. І ось на початку червня 2017 року чудотворні ікони Божої Матері побували у Польщі. Виставка пройшла в польському місті Соколовсько.

2016 05 11 Начало выставки 2

Чудотворні ікони Божої Матері

Про виставку

Виставка «Україна – дім Пресвятої Богородиці» має копії 107 чудотворних та місцевошанованих ікон Божої Матері з усіх регіонів України, які прославились на українській землі починаючи з ХІ століття по сьогоднішній день. Оригінали цих ікон знаходяться у храмах та монастирях Української Православної Церкви.

Виставка "Україна - дім Персвятої Богородиці"

Протягом свого існування, а це трохи більше року, було багато цікавих подій. З 5 по 8 березня 2017 р. виставка працювала в межах «Дні української ікони» під егідою Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору УПЦ Галерея «Соборна» спільно з Благодійним проектом «Наша Лепта». Це була низка заходів, присвячених святкуванню Торжества Православ’я.

Ще варто згадати участь в унікальній місії в Єрусалимі. Цього року в Страстну П’ятницю було здійснено масштабну хресну ходу «Господнім шляхом у молитві за Україну» (Via Dolorosa) з копіями 100 чудотворних ікон Богородиці з усіх куточків України.

Виставка про чудотворні ікони Божої Матері у Польщі

Виставка прибула до Польщі на запрошення Вроцлавської і Щетинської єпархії Польської Православної Церкви. Експозиція була розміщена в конференц-залі Православного дому на честь святої преподобномучениці Єлизавети. Будинок був побудований ще на початку минулого століття. Протягом роботи виставки, з 8-го по 11-е червня, відвідувачі знайомились з  історією та переказами, пов’язаними зі 107 чудотворними та місцевошанованими іконами Божої Матері.

Чудотворні ікони Божої Матері

На урочистостях з нагоди відкриття виставки були присутні офіційні представники місцевої влади, духовенство єпархії та жителі міста. Керівник Благодійного проекту «Наша Лепта» протоієрей Володимир Косточка передав усім присутнім благословення від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Онуфрія Митрополита Київського та всієї України.

Хресний хід

Напередодні свята Всіх Святих у м. Соколовсько відбувся хресний хід, організований парафією місцевого православного храму на честь святого Архістратига Божого Михаїла. У ньому віряни  йшли разом із іконами, представленими на виставці «Україна – дім Пресвятої Богородиці». Хресний хід відбувся вперше з часу існування цього храму, збудованого у 1901 році. 

Хресна хода в Польщі, в м. Соколовсько - 2017 р.

храм у Польщі

Молебни біля ікон

Робота виставки супроводжувалась щоденними молебнами біля ікон. Священство Польської та Української Православних Церков разом з відвідувачами виставки спільно молились за порозуміння та добросусідські відносини між українським та польським народами. Та все ж головною була молитва за довгоочікуваний мир на нашій землі. Українці, які завітали на виставку, молились за рідних та близьких, що живуть в Україні. Під час цих богослужінь добре відчувалось усвідомлення єдності великої православної спільноти, для якої не має жодних кордонів. Серед численних відвідувачів були мешканці Польщі, України, Білорусії, Росії, Чехії та Німеччини. Підвищену зацікавленість до експозиції ікон проявили також представники й інших конфесій.

Священнодействие

На згадку про виставку

На згадку про перебування виставки чудотворних ікон Української Православної Церкви у Республіці Польща протоієрей Володимир Косточка подарував Православному дому на честь святої преподобномучениці Єлизавети «Свод Богородичних ікон на землі українській просіявших». Від імені Блаженнійшого Митрополита Онуфрія священик Олексій Зощук передав настоятелю храму вітання та примірник нещодавно виданого фотоальбому про Всеукраїнський хресний хід, який відбувся у 2016 році в Україні.

Протоієрей Володимир Косточка в Польщі

Православний дім на честь святої преподобномучениці Єлизавети

Репортаж

Репортаж польського регіонального телебачення про роботу виставки «Україна — дім Пресвятої Богородиці» можна подивитися за цим посиланням.

Виставка "Україна - дім Пресвятої Богородиці" в Польщі у 2017 р.

Джерела

1. https://www.facebook.com/groups/345988569116842/

2. news.church.ua >>>

У Польщі відкрито виставку про чудотворні ікони з України

3. sv-nikolay.kiev.ua/index.php/podborka-novostej?id=360

4. sv-nikolay.kiev.ua/index.php/podborka-novostej?id=362

5. foma.in.ua


Розклад богослужінь в Храмі на честь Казанської ікони Божої Матері в м. Києві щотижня публікується на сторінці сайту

kazanska-church.kiev.ua/schedule/

 

Добавить комментарий